REZERVASYON
Funda Hotel'e Hoşgeldiniz!

Tanıtım Videomuzu Seyredin

Ankara merkezli ,GÜLTEKİN METAL AHŞAP SANAYİİ,GÜLTEKİN İMALAT A.Ş şirketlerinin devamı olarak kurulan GÜLTEKİN TURİZM OTELCİLİK LTD şirketi bünyesinde, 2005 yılında hizmete giren otelimiz , 4 Yıldız statüsünde Turizm Bakanlığı İşletme Belgeli olarak 12 ay açık Butik Şehir Oteli konsepti ile hizmet vermektedir.

Kapalı kaldığı Pandemi süresinde yenilenerek deyim yerinde ise A’dan Z’ye Renovasyondan geçmiştir.

Trabzon şehir merkezine 250 m , havaalanına 8 km, Tarihi Bedesten ve şehrin görülmesi gereken Turistik değerlerine yürüme mesafesindeki konumu ile Gezi ve Tatil amaçlı misafirlerine hizmet verirken aynı zamanda İş amaçlı konaklamalara da ev sahipliği yapmaktadır.

Otelimiz bünyesinde ; Kahvaltı ve Alacart Yemek hizmeti veren 180 derece deniz manzaralı 2 adet çok amaçlı yemek salonumuz mevcuttur. SERÇİNİ KAHVALTI SALONU 150 KİŞİ, AVALON RESTORAN &CAFE 80 KİŞİ kapasitelidir. 55 odası bulunan otelimiz ; 1 Kral Dairesi, 35 adet Deniz ve şehir manzaralı Standart odası, 10 adet bağlantılı aile odası, 5 adet üç kişilik aile odası ve 5 adet ekonomik odası ile 140 yatak konaklama kapasiteli olarak hizmet vermektedir. Modern ekipmanlarla donatılmış, %100 temiz hava sirkülasyon ve iklimlendirme sistemine sahip, oturma düzenine göre değişiklik göstermekle beraber 80 kişiye kadar hizmet verebilen 1 adet toplantı salonumuz mevcuttur.

KURUCUMUZ

RAHMİ GÜLTEKİN

1934’te dünyaya gelen ve 20 yaşında memleketi Trabzon’da ticarete başlayan kurucumuzun girişimleri en büyük hayali olan Funda Otel ile noktalanmıştır. Birçok kuruluş ve firma için otelcilik karlı bir yatırım ya da atılması gereken ticari bir adım olsa da; Funda Otel, genç yaştan para kazanmak için memleketinden ayrılan ve yıllarca tüm yatırımlarını bir gün memleketine aktarabilme arzusu duyan Trabzonlu bir iş adamı tarafından kurulmuştur. 1954’te başladığı Paşabahçe Bayiliği, ardından 1978’de kurduğu Gültekin İmalat ve 1993’te kuruluşunu tamamladığı Gültekin A.Ş. 2000’de kurulacak Gültekin Otelcilik markası için attığı en temel ticari adımlar olmuştur. Kazandığı tüm bu ticari tecrübe, iş adamı kimliği, yetiştiği dönemde nadir görülen başarılı girişimci yönü ve doğru yatırımları sayesinde ticari hayatı 2005’te açılan Funda Otel sayesinde istediği noktaya ulaşmıştır. Bu uzun maratonda; kıymetli eşi Sebahat GÜLTEKİN, ve onu sadece bir baba olarak değil bir öğretici olarak da örnek alan çocukları Funda KEKEÇ, Hasan GÜLTEKİN ve Ahmet GÜLTEKİN tarafından her daim destek görmüştür. Sadece bir ticarethane değil; ailesine ev, arkasında bıraktığı çocuklarına ve hatta torunlarına memleketlerinden kopmamaları için kök olabilecek bir yatırım kurma hayalini gerçekleştirebilmesinin yolunun iyi bir patron değil iyi bir öğretmen ve sadece çocuklarına değil ona ihtiyaç duyan herkese bir büyük, bir amca, bir abi hatta bir baba olabilmekten geçtiği bilincini tüm hayatına yansıtmıştır. Bu sayede; kendisinin kurucusu olduğu şirketlerinde, fabrikalarında ya da herhangi bir noktada iş hayatlarının kesiştiği diğer kurumlarda çalışan herkesin Rahmi Abi’si ve hayalini yaşadığı Funda Otel’de hizmet vermiş her bir çalışanın Dede’si olmuştur.

Birçok firmanın kurucuları incelendiğinde ticari ve eğitim anlamında dopdolu bir özgeçmiş ile karşılaşılabilir. Lakin, Funda Otel, çok kıymetli ve uzun bir ticari donanımın ürünü olmasının yanı sıra kurucumuzun babacanlığı ve kocaman kalbi sayesinde sadece bir ticari hikaye değil bir ailenin babasının hayali ve o ailenin memleketine saldığı kök olmuştur. Hem ticaret hayatında, hem özel hayatında her daim doğruların peşinden gittiği, hatta inanmadığı hiçbir şeyi kabul etmediği için yer yer yadırganmış olsa da; ailesine verdiği her bir kıymet, çocuklarına öğrettiği her bir kelime, çalışanlarına gösterdiği her bir anlayış, karşısındakine sergilediği her bir dürüstlük sayesinde birçok insanın kalbinde ve hayatında yer etmeyi başarmıştır. Büyüklüğün çok yakıştığı bir insan olan kurucumuz kendisine en çok yakışan şekilde büyük bir “baba” olarak 2018’de hayata gözlerini yummuş ama arkasında çok güzel yetiştirdiği bir aile, temeli çok sağlam işler ve her daim onu yaşatacak birçok anı bırakmıştır. Kendisini sevgi ve özlemle anıyoruz.

Konum

Otelimizin Konumu

Funda Hotel merkezi konumuyla bir çok noktaya yürüme mesafesi uzaklığındadır.Otelimiz, Atatürk Köşkü'ne 5 km, Ayasofya Müzesi'ne 3 km, Kızlar Manastırı'na 1.2 km mesafededir. En yakın havaalanı 5 km uzaklıktaki Trabzon Havaalanı'dır.

Diğer Önemli Noktalar;

 • Ganita Sahili - 1 km
 • Boztepe Yürüyüş Yolu ve Seyir Terası - 1,8 km
 • Kızlar Manastırı - 1,5 km
 • Trabzon Botanik Bahçesi - 3,4 km
 • Bedesten - 0,1 km
 • Küçük Ayvasıl Kilisesi - 0,4 km
 • Trabzon Müzesi - 0,5 km
 • Trabzon Meydan Parkı - 0,7 km
 • Varlıbaş Alışveriş Merkezi - 1,1 km
 • Trabzon Kalesi - 1,2 km
 • Gülbahar Hatun Türbesi - 1,2 km
 • Trabzon Devlet Tiyatrosu - 1,3 km
 • Trabzon Limanı - 1,3 km
 • Zağnos Vadisi - 2 km
 • Boztepe Piknik Alanı - 2,2 km
 • Trabzon Ayasofya Camisi - 2,8 km

Sıkça Sorulan Sorular

1Otelinizde internet bağlantısı var mı?

Evet.Otelimizin ortak alanlarında ve odalarda ücretsiz Wifi bağlantısı bulunmaktadır.

2 Check-in ve Check-out saatleriniz nedir?

Giriş saati 14:00 ve çıkış saati 12:00 olarak belirtilmiştir. Rezervasyon sırasında erken giriş veya geç çıkış talebinizi iletebilirsiniz; bu taleplerin karşılanması müsaitlik durumuna bağlıdır. Belirtilen saatlerden önce veya sonra giriş veya çıkış yapan konuklardan ek ücret alınabilir.

3Odalarınızda sigara içilebilir mi?

Sigara içilebilir odalarımız bulunmaktadır. Giriş yapmadan önce belirtmeniz rica olunur.

4Evcil hayvan kabul ediyor musunuz?

Evcil hayvan kabul edilmemektedir.

5 Çocuklar için ücret ödeniyor mu?

Her bir oda için 6 yaşına kadar 1 çocuk ücretsizdir. 1 yaşına kadar olan bebekler için ücretsizdir.

6 Havaalanı Gidiş-Dönüş servisiniz var mı?

Evet, gidiş-dönüş havaalanı transfer servisi bulunmaktadır.

7 İptal seçeneği sunuyor musunuz?

Evet.Sitemizden rezervasyon yapılabilen ve ücreti tamamen iade edilebilir odalar sunulmaktadır. Ücreti tamamen iade edilebilir bir oda için rezervasyon yaptırdıysanız bu rezervasyon, konaklama yerinin iptal politikasına bağlı olarak girişten birkaç gün öncesine kadar iptal edilebilir. Kesin şartlar ve koşullar için bu konaklama yerinin iptal politikasını kontrol ettiğinizden emin olun.

8Temizlik hizmeti var mı?

Evet, Funda Otel Trabzon kuru temizleme hizmeti sunmaktadır.

9 Funda Otel kahvaltı servis ediyor mu?

Evet, Funda Otel açık büfe kahvaltı sunmaktadır.

10Restoran hizmetleriniz herkese açık mı?

Evet.Otelimiz teras katında bulunan AVALON Cafe&Bar&Restaurant ve SERÇİNİ kahvaltı salonu herkese hizmet vermektedir.